rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - styczeń 2014

Na czołówce naszego portalu ukazał się tendencyjny artykuł na temat "Konkursu na wspomnienia o Bielsku-Białej."

Nie jest prawdą bowiem, że "Konkurs został zdominowany przez opisy czasów szkolnych i zawodowych, w oderwaniu od życia miasta i jego problemów"... jak to napisano w artykule.

Warto aby Jury ujawniła tytuły wszystkich nadesłanych prac!

Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności wszystkie wspomnienia krytykujące działania Zarządu Miasta, a także te, które opisywały to wszystko co działo się w FSM po prywatyzacji i wewnątrz Fiat Auto Poland

zostały odrzucone!!!

Skoro naczelnym Jurorem był wiceprezydent Zbigniew Michniowski, to można się domyśleć, dlaczego wspomnienia o niewłaściwych działaniach obecnego Zarządu Miasta nie były mile widziane!

Pan historyk Piotr Kenig z kolei nie dostrzegł żadnych walorów w opisach tego co działo się po drugiej strony barykady we Fiat Auto Poland, natomiast wyróżnił wraz z kolegami z Jury byłego działacza PZPR w FSMie.

Warto dodać, że "Dobrodziejem Kultury w roku 2013" ogłoszono firmę Fiat Auto Poland i odznaczono dyplomem dyrektora, który zwolnił na bruk w 2013roku 1450 pracowników FAP.

Warto zapytać bezrobotnych, zwolnionych z Fiat Auto Poland SA jakim dla nich "dobrodziejem roku " jest dyrektor Andrzej Piętka?

Rajmund Pollak

2014-01-29 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Rząd koalicji PO-PSL planuje dalsze rozbrajanie Polski poprzez wysłanie sprzętu i żołnierzy na kolejną zagraniczną awanturę tym razem do Afryki. Mówi się w mediach, że to „tylko" 50 wojskowych, ale ja dobrze pamiętam, że do Afganistanu na początku też poleciało samolotem transportowym tylko kilkudziesięciu, a potem dosłano ok. 2.500!

Ta ochocza służalczość naszych władz spełniania wszelkich zagranicznych zachcianek na krew naszych żołnierzy i darmowe polskie uzbrojenie, powoduje katastrofalne braki kadrowe w szeregach resztek Wojska Polskiego pozostającego na terenie Naszej Ojczyzny Rzeczypospolitej Polskiej.

Sytuacja jest już tak tragiczna, że w wielu jednostkach wojskowych brak jest żołnierzy do pełnienia służby wartowniczej!

Ministerstwo Obrony Narodowej RP wydaje corocznie setki milionów złotych na wynajem firm ochroniarskich do pilnowania koszar i magazynów broni!

Obecnie mamy w Polsce w sumie aż 300.000 ochroniarzy i tylko 100.000 etatów wojskowych!

Świadomie napisałem, że 100.000 etatów, bo fizycznie to Wojsko Polskie na terenie kraju liczy obecnie znacznie mniej niż 100.000 żołnierzy !

Coraz więcej polskich mundurów można spotkać obecnie w Azji, na Bałkanach, w USA, a niebawem również w egzotycznej dla nas Afryce.

W wielu firmach ochroniarskich pracuje szereg dawnych funkcjonariuszy SB, ZOMO, MO, ORMO itp., którzy onegdaj byli szkoleni m.in. w ZSRR.

Ci ludzie posiadają legalnie broń i mają dostęp do... wojskowych magazynów uzbrojenia, które... ochraniają przed złomiarzami.

Aby opanować nasze jednostki wojskowe i zrobić bez jednego wystrzału komunistyczny przewrót w Polsce, to wystarczy, że tych 300.000 ochroniarzy zajmie pustostany i otworzy magazyny broni, do których już przecież mają klucze!

Donald Tusk doprowadził do takiego stanu Wojsko Polskie, że w wielu jednostkach, o tym kto wejdzie na teren bazy wojskowej nie decyduje żołnierz w mundurze, lecz przedstawiciel firmy ochroniarskiej pilnującej koszar.

Rajmund Pollak

2014-01-19 | Dodaj komentarz
Artur Palyga
2014-01-19 20:40:11
Można mieć różne zdania na temat wysyłania polskich wojsk na wojny, ale faktem obiektywnym jest, że wartość bojowa wojska, które na takie misje jeździ jest wyższa niż wojska, które nigdzie nie jeździ i nudzi się w koszarach. Wyjazdy wojenne wymagają też odnawiania zasobów sprzętu i broni. Jest to więc raczej dozbrajanie, a nie rozbrajanie.
Rajmund Pollak
2014-01-20 01:40:02
Panie Arturze powinien Pan zdecydować się czego Pan chce ? Czyżby Pan nagle zmienił swoje poglądy pod wpływem mojej krytyki jednej z Pana sztuk? Był Pan w 2013roku w koszarach komandosów? Czy widział Pan kto tych koszar teraz pilnuje? Pozdrawiam Rajmund Pollak
Artur Pałyga
2014-01-20 02:33:00
Obawiam się, że zbytnią wagę przywiązuje Pan do wagi swojej krytyki : ) Wojsko, które bierze udział w misjach, wojnach i akcjach wojskowych jest bardziej doświadczone i sprawdzone niż wojsko, które tego nie robi. I myślę, że to jest kwestia bezdyskusyjna i bezsprzeczna. Sporne może być, co najwyżej, czy chcemy mieć armię o większej wartości bojowej, jeśli wiąże się to z jej udziałem w wojnie.
gość55
2014-01-20 07:59:36
Nie są to nasze wojny . Zabijanie kobiet i dzieci przez naszych żołnierzy /nawet przez pomyłkę/ to nie jest zwiększanie ich umiejętności.
Rajmund Pollak
2014-01-20 10:32:55
@Artur Pałyga. Szanowny Panie Arturze. Stosuje Pan w dyskusji zbankrutowaną dialektykę! Jako publicysta i równocześnie artysta powinien Pan ze zrozumieniem czytać mój tekst! Dlaczego nie odpowiada Pan na moje proste pytania, tylko próbuje wynigać się od sedna sprawy? Ja jestem całym sercem po stronie Wojska Polskiego i dlatego nie chcę aby nasi żołnierze umierali w Azji lub w Afryce, gdy w tym samym czasie w Polsce brakuje wojska do służby wartowniczej! Dlaczego nie ma Pan odwagi cywilnej Panie Arturze napisać swojej opinii na temat nieprzydatności firm ochroniarskich na terenach szeregu jednostek Wojska Polskiego? Pozdrawiam Rajmund Pollak
Artur Pałyga > Rajmund Pollak
2014-01-20 15:02:08
Uff, wymiana komentarzy z Panem jest jak jedzenie tłuczonego szkła. Odniosłem się w komentarzu do części Pańskiej notki i tyle. Komentarz MUSI być od razu polemiką z całością??? Staram się nie wypowiadać o rzeczach, o których nie mam nic do powiedzenia. Z Pańskiego punktu widzenia to zbankrutowana dialektyka.
Rajmund Pollak
2014-01-20 22:14:06
@ Artur Pałyga. Z tego co Pan napisał wynika, że wcale Pan nie połyka szkła, którego Pan natłucze, lecz raczej zamiata je pod dywan.
Artur Pałyga
2014-01-20 23:40:10
Wystarczy powiedzieć, że Pan nie życzy sobie mojej obecności na Pana blogu, zamiast mnie atakować, obrażać, denerwować się. Ja już jestem grzeczny, jeśli o to chodzi. Już mnie nie ma.
Rajmund Pollak
2014-01-21 08:11:35
@ Artur Pałyga. Ponownie stosuje Pan manipulacje dialektyczne! Proszę nie odwracać kota do góry ogonem. Ja bardzo się cieszę z Pana obecności na moim blogu, czego dowodem jest fakt, że odpowiadam na każdy Pana komentarz. Powinien Pan jednak wiedzieć, że prawdziwa dyskusja polega na wymianie opinii, a nie na klakierstwie! Jeżeli Pan oczekuje ode mnie samych tylko oklasków, a każdą najmniejszą krytykę odbiera Pan jako atak, to powinien Pan przemyśleć własny sposób pojmowania obiektywizmu.
kaska
2014-01-22 20:09:53
Największym zagrożeniem dla Polski jest prawicowy nacjonalizm . Przezeń to odechciewa sie patriotyzmu ! A spiskowe teorie dziejów wywołują odruch wymiotny.

W dniu 7 stycznia 2014r. w siedzibie Regionu Podbeskidzie NSZZ "Solidarność" odbyło się spotkanie z pracownikiem IPN Katowice dr Dariuszem Węgrzynem, które prowadził Artur Kasprzykowski, znany m.in.

z publikacji w Kronice Beskidzkiej.

Na recenzję najnowszej książki dr Węgrzyna pt.: "Od pierwszego strajku do Trzeciego Szeregu" przyjdzie czas w osobnym artykule, jednak już dziś nie można pominąć milczeniem jednego faktu.

Otóż wszyscy bez wyjątku starzy działacze NSZZ "Solidarność" FSM obecni na sali, ostro skrytykowali sposób w jaki Pan Dariusz Węgrzyn z IPN potraktował znanego działacza "Trzeciego Szeregu" Solidarności Andrzeja Kralczyńskiego z FSM.

Gdy zapytałem Pana Węgrzyna: dlaczego w swojej książce nie umieścił informacji o Porozumieniu zawartym przez Andrzeja Kralczyńskiego i śp. Janka Frączka z Francuzami z CFDT?.... Wtedy wstał Pan Artur Kasprzykowski i stwierdził, że...."Porozumienie to było zawarte już po stanie wojennym"!

Jest to oczywista nieprawda!!!

Porozumienie to zawarto właśnie w okresie między pierwszym strajkiem a Trzecim Szeregiem i Pan, Panie Kasprzykowski jako pracownik IPN powinien o tym wiedzieć!

Radiostacja Trzeciego Szeregu "Solidarności" została dostarczona przez Francuzów właśnie Andrzejowi Kralczyńskiemu w stanie wojennym !

Bez wcześniejszego porozumienia z Francuzami i bez działaczy z FSM, tej radiostacji i audycji "Radia Solidarność" nie byłoby na Podbeskidziu!

Pan Kasprzykowski razem z Panem Marcinem Tyrną nie raczyli zaprosić na spotkanie w dniu 7 stycznia 2014r Jana Ryszawego, który osobiście obsługiwał tę radiostację!

Gdyby pracownik IPN wykonał chociażby tylko jeden telefon do Janka, to mógłby się dowiedzieć kiedy on tę radiostację otrzymał.

Drugą manipulacją Kasprzykowskiego w tym dniu 7.01.2014r była zarozumialska wypowiedź, że dotychczas tylko on pisał o historii "Solidarności" Podbeskidzia.

Prawda jest natomiast taka, że nie tylko Artur Kasprzykowski o tym pisał!

I jeszcze jeden "drobiazg" . Otóż znany redaktor Kroniki Beskidzkiej powoływał się na szefa Trzeciego Szeregu Jurka Binkowskiego.

Oto co napisał do mnie w tym temacie pierwszy Przywódca Trzeciego Szeregu "Solidarności" Jerzy Binkowski:

"Wysłałem wiadomość Kasprzykowskiemu, że nie zgadzam się na dalsze wykorzystywanie moich wspomnień i mojej osoby do publikowania i dokumentowania historii naszego regionu przez niego."...

Zatem Panie Kasprzykowski przyda się Panu trochę pokory i więcej obiektywizmu!

Osobiście nie mam zaufania do Artura Kasprzykowskiego, który jest dla mnie mało wiarygodny.

Rajmund Pollak

2014-01-12 | Dodaj komentarz
Jerzy Binkowski
2014-01-13 12:49:35
Rajmundzie-kilka sprostowań co do faktów jakie tu podałeś. Pan Jan Ryszawy pomagał Józkowi Wróblowi w nadawaniu audycji radiowych i tylko Pan Wróbel może udzielić wiarygodnych informacji na temat związany z radiem. Jeśli chodzi o historię Trzeciego Szeregu to Pan Kasprzykowski jako pierwszy rozpoczął publikację książkową, jestem mu za to wdzięczny. Co do publikacji fragmentu z mojej prywatnej poczty do Ciebie to poprzestańmy na naszej rozmowie telefonicznej. Pozdrawiam.
QnKtKBcNO
2014-06-03 12:41:11
I can't belevie I've been going for years without knowing that.

Redaktor ( redaktorka?) portalu o inicłałach "bb" albo jest zbyt młody, albo ma luki pamięciowe w zakresie najnowszej historii stolicy Podbeskidzia!

W "Wiadomosciach" portalu jako sensacyjną wręcz nowość określono temat: "Prezydent chce budować amfiteatr"! Tytuł być moze chwytliwy, ale ja ośmielam się przypomnieć, że amfiteatr już dawno w Bielsku-Białej był, bo jeszcze przed wojną Jaruzelskiego z własnym narodem! Znajdował się tuż nad Błoniami powyżej leśniczówki.

Chodziłem tam na występy wielu zepołów i solistów, a potem na spacery z dziećmi, bo w stanie wojennym występów zakazano.

I właśnie od 13 grudnia 1981roku ( kto zgadnie nazwisko ówczesnego Prezydenta Bielska-Białej?) rozpoczęła się dewastacja tego amfiteatru.

Był on zbudowany z czystego drewna, a zatem stanowił nie lada gratkę m.in. dla niektórych funkcjonariuszy SB i aktywistów ORMO oraz ZOMO, którzy w przerwach między aresztowaniami lub pałowaniami opozycji, kradli deski i krokwie.

Po 1989 roku nastąpiła gruba krecha i nikt nie ścigał rabusiów, którzy zużyli kradzione deski i krokwie do budowy daci lub altan.

Uważam, że zamiast marnować pieniądze podatników na nowy amfitear, należałoby odbudować ten rozkradziony i zdewastowany, który już służył mieszkańcom WOJEWÓDZTWA BIELSKIEGO przed nastaniem dyktatury generałów Kiszczaka i Jaruzelskiego!

Rajmund Pollak

2014-01-06 | Dodaj komentarz
gość55
2014-01-12 07:22:41
Skleroza nie boli,konstrukcja była zelbetowa ,krokwie są na dachu a tam go nie było.
Komentarzy (0)

Tomasz Lis na jałowo!

  

Zamiast programu „na żywo" mieliśmy przed Wigilią nudnawy wywiad Tomasza Lisa nagrany znacznie wcześniej, a fragmenty tej indoktrynacji obywateli w duchu PO, były prezentowane w telewizji publicznej jak reklamy.

Patrząc na tę socjotechnikę manipulacji opinią publiczną warto zdemaskować kilka starych i nowych chwytów propagandowych.

Już samo określenie starannie zmontowanego wcześniej nagrania „programem na żywo" jest jedną wielką mistyfikacją.

Tzw. „zajawki wywiadu" sugerujące, że Prezydent Bronisław Komorowski jest nastawiony krytycznie do najnowszych wybryków ekipy Tuska i Piechocińskiego, były jak reklama czegoś sensacyjnego, co przyciągnie do oglądania pana redaktora Tomasza Lisa, bo przecież program nosił tytuł „Tomasz Lis na żywo", a nie było napisane, że ważniejszym od pana redaktora jest Pan Prezydent.

Najbardziej humorystycznym zabiegiem było nadanie w „Wiadomościach" TVP1 fragmentów wywiadu przed godziną 20.00 w poniedziałek 23 grudnia 2013r wraz z informacją, że cała rozmowa z Prezydentem Bronisławem Komorowskim zostanie zaprezentowana na żywo ok. godz. 22.00 w TVP2!

Zatem Redakcja Wiadomości wykazała się zdolnością prorokowania, gdyż oni wiedzieli dokładnie co powie Pan Prezydent ...."na żywo" !

Przyznam się, że rzadko oglądam jałowe programy Tomasza Lisa, ale tym razem jednak obejrzałem i nie żałuję, bo więcej już nie będę tracił czasu na oglądanie „Tomasza Lisa na jałowo"!

Poza tym to, co mówił Pan Prezydent Komorowski rozminęło się z tym co zrobił.

Prezydent powiedział bowiem m.in., że wolałby aby mu nie podrzycano pod drzwi dokumentów nienalezycie przygotowanych i budzących wątpliwości, a już kilka dni po emisji nagrania Tomasza Lisa, Bronisław Komorowski podpisał ustawę którą osobiscie skrytykował!

Zastosowano stary wybieg propagandowy "Bolka" pt.: „Jestem za, a nawet przeciw", tylko w nieco zmodyfikowanej formie, którą oddają słowa: „Jestem przeciw, a nawet za"!

Czyli cały ten wywiad rzekomo „na żywo" , był tylko wypełnieniem czasu antenowego ..."Tomasza Lisa na jałowo"!

Telewidzowie zostali zatem wyrolowani na szaro!

Rajmund Pollak

2014-01-03 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 532964
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała